...

Vlo nieuws Veiling oldtimers

Gepubliceerd op 3 oktober, 2015 door Danny Post

0

Vroemmmm, vol gas naar de veiling!

Volgende week vindt de jaarlijkse oldtimer veiling plaats in de Hershey Lodge in Pennsylvania. Dan gaan opnieuw de prachtigste klassiekers onder de hamer. We zochten de opvallendste modellen voor je uit. Kijken, kijken en helaas niet genoeg geld om te kopen…

Foto’s met dank aan Sotheby’s

Het belooft een bonte verzameling oldtimers te worden die op 8 en 9 oktober de schijnwerpers binnenrijden. Fords, Cadillacs, Studebakers, Chryslers, Rolls-Royces, tijdens de beroemde veiling in de Hershey Lodge kijkt men niet op een A-naam meer of minder. Sommige auto’s zijn schuurvondsten die in oude luister werden hersteld, sommige zijn zeldzame modellen die je zelden op veilingen ziet, andere weer knettergek, maar allemaal zou je ze willen hebben.

Oldtimers veiling Amerika

Dat is nog eens wat anders dan goedkope Kia’s kijken in de showroom.

Oldtimer veiling

“Prima gezinsauto, van alle gemakken voorzien. Wie biedt?”

Oldtimers veiling menigte

Sommige kopers sparen hier hun hele leven voor.

Helaas zijn de richtprijzen zo hoog dat we eerst tien jaar als bolletjesslikker moeten pendelen tussen Zuid-Amerika en Europa voordat we zelfs maar één wiel kunnen betalen. Gelukkig is het kijken naar de auto’s (bijna) net zo leuk. En je moet maar zo denken: nu de Belastingdienst de vrijstelling van de wegenbelasting voor oldtimers flink aangescherpt heeft, moet je ook helemaal geen oldtimer meer willen (we herhalen dit nog vijftig keer in ons hoofd voordat we het een beetje geloven). Negen bijzondere modellen om je eens lekker aan te vergapen.

1961 AMC Metropolitan 1500 Taxi (25.000-30.000 dollar)
Taxichauffeurtje spelen? Met deze gele blitskikker kan het. Hij werd enkele jaren geleden volledig hersteld en oogt weer als nieuw. Bovendien zijn er in 1961 ‘slechts’ 969 Metropolitans gemaakt dus je koopt een uniek stukje blik. In de veilinglijst valt te lezen dat het ‘hoogst twijfelachtig’ is dat Metropolitans daadwerkelijk werden ingezet als taxi, dus waarschijnlijk is deze look een grapje van een vorige eigenaar, maar wél een geslaagde!

Gele taxi veiling oldtimer

Eigenlijk is de richtprijs niet eens zo hoog. Een taxiritje in de Randstad is duurder!

Gele taxi dashboard oldtimer veiling

Hanteer jij een speciaal tarief voor je vrienden op zaterdagavond?

Gele taxi oldtimer dak

Wie is de Bob? Duh!

Gele taxi oldtimer veiling achterkant

Eén maar: zou het hebben van zo’n wagen ook de nurkse taxichauffeur in je losmaken?

1937 Packard Twelve Convertible Sedan (150.000-175.000 dollar)
“Voor mij is dit mooiste Packard die ooit gemaakt is,” zegt de huidige eigenaar. We kunnen hem niet anders dan gelijk geven. Fan-tas-tisch. Deze glimmende beauty druipt van de ouderwetse Hollywood-glamour. Zelfs het simpelste ritje naar de supermarkt wordt een red carpet event. Leuk: de Packard is bij uitstek geschikt voor mensen zonder rijbewijs. Want een wagen met zoveel attitude bestuur je natuurlijk niet zelf. Dat laat je door een privéchauffeur doen.

Packard oldtimer veiling go with the vlo

Even een pak melk en kattenvoer op de hoek halen, wordt met een Packard nooit meer hetzelfde.

Packard Sedan stoelen oldtimer

Omdat je billen alleen het allerbeste leer verdienen.

Packard Sedan oldtimer veiling

Laat je rijden voor de echte diva of divo ervaring.

Packard Sedan kofferbak go with the vlo

Zelfs de koffers komen in een zacht bedje terecht.

1915 Cretors Model C Popcorn Wagon (250.000-325.000 dollar)
Snoeperds opgelet: je kunt ook je eigen vintage popcornwagen kopen. Deze Model C is de Rolls-Royce onder de popcornwagens en werd tot in de puntjes gerestaureerd. Zelfs de popcornrecepten uit 1915 werden opgezocht. Natuurlijk bestaat het risico met zo’n wagen -hij maakt ook ijs en roostert pinda’s- dat je moddervet wordt, maar wees niet bang. Je kunt gerust door je assen zakken, want de Model C draagt je ook met maatje XXXL. Zijn chassis is ijzersterk.

Popcorn en ijswagen oldtimer veiling

Met zo’n popcornwagen onder je kont wil iedereen je vriend zijn.

Popcorn en ijsbus oldtimer veiling interieur

Zout of zoet? Voor ons is de Model C vooral heel sweet.

Popcorn bus oldtimers veiling

Iemand nog een fijn zakje caloriebommetjes?

Popcorn bus ijsco oldtimers veiling

En dat je dan in het volgende seizoen van Obese zit, jammer dan.

1956 Ford Thunderbird (35.000-40.000 dollar)
Ongerestaureerde Ford Thunderbirds, je komt ze eigenlijk nooit tegen. En deze verkeert nog in topconditie ook. Van de bekleding tot de lak, alles is nog origineel. Dit is de Sunset Coral kleur waarmee de Thunderbird in 1956 uit de fabriek kwam rollen. Voor al dat roze hoef je heus geen Barbie/Samantha of Gerard Joling te heten. Ook mensen mét smaak mogen in zo’n Amerikaanse Barbapapamobiel rondrijden. Nu alleen nog een huup huup portemonnee truc…

Thunderbird roze oldtimer veiling

Wil je een Pink Cadillac, maar heb je weinig geld? Je kunt ook de gelijknamige cocktail bestellen.

Cadillac stoelen veiling oldtimers

Alles nog zoals het was, alleen de vloerbedekking is niet meer origineel.

Roze Cadillac veiling go with the vlo

De fabrikant van de Thunderbird had duidelijk het roze wiel uitgevonden.

Thunderbird oldtimer veiling go with the vlo

Zelfs het logo slingert je terug naar de fifties.

1907 Thomas Flyer 4-60 Four-Passenger Runabout (450.000-600.000 dollar)
In 1908 organiseerden de New York Times en de Franse krant Le Matin een autorace van New York naar Parijs, via San Francisco, Vladivostok en Moskou. Zes auto’s uit vier landen deden mee. Winnaar werd de enige Amerikaan van het stel, een 1907 Thomas Flyer. De klinkende zege zette de Amerikaanse autoindustrie in één klap op de kaart. Deze opzichtige 1907 Thomas Flyer is een bloedverwant van dat raspaard. Wie racet hem zijn of haar garage in?

Thomas Flyer oldtimer veiling 1907

De Thomas Flyer zou in nat Nederland veranderen in een badkuip op wielen.

Thomas Flyer oldtimer vintage

Toeren vanuit je luie stoel.

Thomas Flyer voorkant

Deze oude Thomas vliegt over de weg.

Thomas Flyer oldtimer veiling

Petrol to go.

1938 American Bantam Roadster (15.000-25.000 dollar)
De Bantam Roadster is een beetje de Roel van Velzen onder de oldtimers. Hij is klein, de verhoudingen kloppen niet helemaal en toch word je er ontzettend blij van. Toen de Bantam werd gebouwd, was hij zijn tijd ver vooruit. Amerikanen deden immers niet aan klein en aan zuinig al helemáál niet. Een auto moest een benzineslurpend monster zijn. Inmiddels is hij een favoriet van veel verzamelaars. Een Bantam ‘brings the most smiles per mile’.

Bantam oldtimer veiling Amerika

Wie niet groot is, moet rood zijn.

Bantam oldtimer veiling

Er is wel een lichte kans dat je opgefokt achter het stuur zit.

Bantam oldtimer veiling

Dak eraf. Soms moet deze vurige vierwieler even afkoelen.

Bantam dashboard oldtimer

Wham bam thank you Bantam!

1957 Studebaker Golden Hawk (50.000-70.000 dollar)
Het is de auto waar James Bond nooit in reed: de Studebaker is stoer, snel en laat zich niet makkelijk vangen. Maar ja, 007 koos liever voor een Aston Martin, hè? Ook een leuk karretje natuurlijk, al lopen wij toch net iets warmer voor deze bink. Omdat er in 1957 maar 4.356 geproduceerd zijn, is de Golden Hawk een zeldzame vogelsoort. Wie er één vangt, mag in zijn handjes wrijven. De term ‘goud van oud’ is zelden toepasselijker geweest.

Studebaker oldtimers veiling

Als deze jongen gas geeft, hap je asfalt.

Studebaker stoelen oldtimers veiling

Het is jammer dat we er niet om kunnen dobbelen met de veilingmeester.

Studebaker oldtimer achterkant oldtimer

Vogelspotten. De Golden Hawk spreidt zijn vleugels.

Studebakers veiling oldtimers go with the vlo

Golden oldie. Deze bejaarde zouden we graag verzorgen.

1915 Buick Model C-36 Roadster (20.000-25.000 dollar)
Wie het meest profiteerden van de komst van de auto? Dorpsdokters. Niet langer hoefden ze er bij een spoedgeval met de koets op uit te trekken. Voortaan konden ze echt snel bij de patiënt zijn. Zo ook Ralph “Doc” Wilkinson uit Pennsylvania. Hij en zijn Buick waren een vertrouwd gezicht voor de bevolking van Northumberland County. Na Ralphs dood werd de auto gered uit zijn schuur en opgekalefaterd. Bijzonder: de koper krijgt twee van Ralphs dokterstassen erbij.

Buick oldtimers veiling

Of dokter Ralph zelf nooit een longontsteking opliep door die open ramen? Vast wel.

Buick stuur oldtimers veiling

Eigenlijk was de Buick qua vormgeving nog een veredelde koets.

Buick oldtimers dashboard

Een knopje voor de airco was niet nodig. Als de wind opstak, vroren je wimpers vast.

Buick oldtimers tassen go with the vlo

Antieke medicijnen, één eetlepel en we durven te wedden dat je je koorts eruit kotst.

1941 Cadillac Series 62 Coupe (30.000-40.000 dollar)
Misschien is het de periode waarin hij gebouwd werd, misschien is het zijn ingetogen kleur, maar deze Cadillac roept visioenen op van een druilerige dag tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zo’n dag waarop een vrouw afscheid nam van haar vriend omdat hij over een uur naar het front vertrok. Terwijl het buiten goot, besloegen de ramen door een mengeling van passie (die laatste kus!) en verdriet. Slaan we door? Ja, maar dat doet deze kanjer nu eenmaal met je.

Cadillac oldtimer veiling

Julianne Moore en deze auto. We zien een nieuwe Far from Heaven voor ons.

Cadillac stuur oldtimer veiling go with the vlo

Zo worden dashboards toch echt niet meer gemaakt. *zucht*

Cadillac achterkant veiling oldtimers

De Cadillac Series 62 Coupe glimt van trots als hij hoort dat we hem zo mooi vinden.

Cadillac oldtimers veiling motorkap

Een oldtimer geeft je vleugels!

Dit was slechts een greep uit het totale veilingaanbod. Surf naar rmsothebys.com voor nog meer antieke carcandy.

Deel dit artikel!
Facebooktwittergoogle_plusmail

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Over de auteur

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Omhoog ↑