Winactie: maak kans op oude pop-upsprookjes
Pop-upboeken, wie is er niet mee opgegroeid? Ook bij De Vier Windstreken zijn ze fan.
De kinderboekenuitgeverij heeft onlangs twee klassieke sprookjes opnieuw uitgebracht. Lucky you: ik mag van elke titel drie exemplaren weggeven.
Toevallig zag ik vorige week nog een bijzonder pop-upboek uit 1981 bij kringloop Het Goed in Schiedam. Op weg naar de ruimte heette het en het was geschreven door Vitali Sevastjanov, ‘vlieger en kosmonaut van de USSR’. De pop-upillustraties trokken me onmiddellijk die spannende beginjaren van de ruimtevaart in. Ik heb er wel vier keer doorheen gebladerd.
Of je nu kind bent of volwassen, pop-upboeken blijven magisch. Alsof ze een aantal geheimen verbergen, die je bij het openen tevoorschijn tovert. Een goed adres om toffe titels te scoren is de Pop-up Bookshop. Het is de enige winkel in Nederland die gespecialiseerd is in de verkoop van pop-upboeken, oud én nieuw. Ze hebben meer dan vijftienhonderd verschillende titels op voorraad en repareren tegen een redelijke prijs jouw oude, gammele exemplaren.
Pop-upkapje en de driedimensionale kat
Mijn liefde voor pop-upboeken wordt gedeeld door de mensen van kinderboekenuitgeverij De Vier Windstreken. Nadat ze in 2016 al de iconische Pixi-boekjes nieuw leven inbliezen, zijn nu twee klassieke pop-upsprookjes afgestoft: Roodkapje en De gelaarsde kat van Vojtěch Kubašta. De Tsjechische kunstenaar was de absolute meester van de pop-up. In zijn hoogtijdagen, de jaren vijftig tot en met zeventig, werden zijn boeken verslonden door miljoenen kinderen.
“Onze uitgever heeft pop-upboeken altijd heel bijzonder gevonden,” vertelt Nathalie Bierhuizen, die de promotie doet. “Roodkapje en De gelaarsde kat werden hem door de oorspronkelijke uitgeverij uit Tsjechië aangeboden en hij vond ze zo mooi dat hij besloot om ze in Nederland uit te brengen. De titels verschenen voor het eerst in respectievelijk 1957 en 1959. Ze zijn dus al zestig jaar oud. Door aan de schuifjes te trekken bewegen de figuren.”
Wanneer deze twee boeken aanslaan, is de kans groot dat De Vier Windstreken met meer heruitgaven van oude pop-upsprookjes komt. “Er bestaan er sowieso meer van Vojtěch Kubašta, dus de optie is er om die ook in Nederland uit te brengen.” Ik zeg: doen!
Ik mag drie exemplaren van Roodkapje en drie exemplaren van De gelaarsde kat weggeven. Kans maken? Deel dit artikel vanuit de Facebook-pagina van Go with the Vlo met vijf vrienden of post een afbeelding uit deze reportage op Instagram met eronder de hashtags #devierwindstreken, #popuproodkapje en #popupdegelaarsdekat en tag in de afbeelding @dannypostgowiththevlo. Gewoon een smeekmailtje sturen mag ook: info@gowiththevlo.nl. De actie loopt tot 5 september.
Roodkapje
Vojtěch Kubašta
De Vier Windstreken
Prijs: € 13,95
ISBN 978 90 5116 594 4
vierwindstreken.com
De gelaarsde kat
Vojtěch Kubašta
De Vier Windstreken
Prijs: € 13,95
ISBN 978 90 5116 595 1
vierwindstreken.com
wat leuk!!!
zijn er al winnaars bekend?zo benieuwd
Ja, ze staan op de Facebook-pagina van Go with the Vlo.